مسابقه سفیران سلامت دانش‌آموزی برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا مسابقه سفیران سلامت دانش آموزی برای توجه بیشتر دانش آموزان به مقوله سلامت خود برگزار می‌شود.

حسن ضیا الدینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و توجه نکردن مردم به این امر که در خانه ماندن بهتر است، دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با همکاری دفتر آموزش و ارتقای سلامت، دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اقدام به راه اندازی کمپین هر دانش آموز یک سفیر سلامت با شعار نه به سفر نه به دید و بازدید، سالم در خانه بمانید در اپلیکیشن سفیران سلامت کرده است.

وی تصریح کرد: به همین منظور با این اقدام مسابقه ای برای دانش آموزان در اپلیکیشن طراحی شده برای این مسابقه اجرا می شود که دانش آموزان می توانند برای شرکت در مسابقه سفیران سلامت دانش آموزی به آدرس iec.behdasht.gov.ir مراجعه کنند.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دانش آموزان می توانند ابتدا لینک سفیران سلامت دانش آموزی را از سایت دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آدرس http://iec.behdasht.gov.ir دریافت و نصب کنند، سپس از طریق این اپلیکیشن در مسابقه شرکت کنند.

ضیاالدینی ادامه داد: از باکس سفیران سلامت دانش آموزی منوی کمپین نه به سفر؛ نه به دید و بازدید حاوی کلیپ کوتاه دانش آموزی، عکس، پیام بهداشتی، نقاشی یکی را انتخاب کنند و آثار خود را به این مسابقه ارسال کنند.

وی اظهار داشت: دانش آموزان می توانند متناسب با علاقه و مهارت شان یک یا چند اثر را در بخش خواسته شده شرکت کنند.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: تاریخ اعلام اسامی سفیران سلامت برگزیده ونحوه دریافت جوایز ولوح تقدیر تا اطلاع ثانوی در این سایت اطلاع رسانی می شود.

 

منبع خبر


نظرات و سوالات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *