با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی؛ سفیران “سلامتی” کرونا را شکست می دهند

اپلیکیشن سفیران سلامتی با همکاری ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با معرفی استارتاپ‌های فعال امکان رفع نیازهای مردم را نیز فراهم کرده تا افراد خانواده بدون نیاز به خروج از منزل نیازهای خود از خریدهای روزانه یا پرداختهای بانکی نیازهای‌شان را تامین کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در کشورهای پیشرفته برای این که هزینه‌های بهداشتی و درمانی جامعه کاهش پیدا کند و افراد جامعه ، بیمار نشوند تا نیاز به درمان داشته باشند، موضوع selfcontrol (خود مراقبتی) و familycontrol (خود مراقبتی خانوادگی) مطرح شده است.

طرح سفیران سلامت با محور قرار گرفتن آموزش های مناسب برای تمامی اعضای خانواده ظرفیت مناسبی برای ارائه آموزش های فردی و خانوادگی برای اعضای خانواده را فراهم کرد تا هر خانواده ایرانی حداقل یک سفیر سلامتی داشته باشد تا این عضو خانواده که می تواند مادر، فرزند ، پدر یا هر فرد دیگری از اعضای خانواده که علاقمند به این موضوعات هستند بتوانند بعد از فراگیری آموزش های لازم، به عنوان ((سفیر سلامت)) در خانواده اثر گذار باشند تا از اعضای خانواده مراقبت کرده و رعایت اصول بهداشتی برای سلامت خانواده را یادآوری کند.

سفیران سلامتی، ظرفیتی ملی برای مقابله با کرونا

وجود افراد آموزش دیده در میان خانواده ها ، امکان مناسبی برای مقابله با بحران کرونا و مراقبت از اعضای خانواده را فراهم کرد، طبیعی است که برای مقابله با این ویروس که فاقد واکسن یا درمان مناسب است بهترین روش، بیرون نرفتن از منزل و مراقبت از اعضای خانواده برای جلوگیری از ابتلای آنها به این بیماری است.

مهمترین عامل برای مقابله با این بیماری، بالا بردن سطح ایمنی بدن همچنین پیشگیری و مراقبت در کنار اطلاع رسانی صحیح، دقیق و مناسب برای همه افراد است.

در این میان اپلیکیشن سفیران سلامتی با ارائه صحیح ترین اخبار که به صورت مستقیم از وزارت بهداشت دریافت شده و همچنین استفاده از دیگر امکانات مناسب در این اپلیکیشن مانند تست کرونا یا خود ارزیابی ها فردی برای کاهش استرس های روانی اعضای خانواده همچنین دیگر موضوعات مورد نیاز برای افراد جامعه را فراهم کند.

یک اپلیکیشن جامع برای رفع همه نیازها

اپلیکیشن سفیران سلامتی با همکاری ستاد فرهنگسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با معرفی استارتاپهای فعال امکان رفع نیازهای مردم را نیز فراهم کرده تا افراد خانواده بدون نیاز به خروج از منزل، کلیه نیازهای خود از خریدهای روزانه یا پرداختهای بانکی یا فعالیت های اداری و …. را به انجام برسانند.

از دیگر ویژگی های این اپلیکشین، فعال شدن یک شبکه اجتماعی عکس محور است که با ارائه چالش های مختلف در موضوعات متنوع آموزشی و بهداشتی به ویژه برای دانش آموزان یا کودکان ، حس همکاری را در میان اعضای خانواده فعال کنند.

یک اپلیکیشن موفق برای گسترش سلامت

نتایج حاصل از بررسی داده های مختلف ارائه شده به این نرم افزار، نشانگر آن است که فعالیت سفیران سلامتی در هر خانواده تاثیر فراوانی در جلوگیری از بیماری اعضای آن خانواده، در مقایسه با دیگر خانواده ها داشته است.

استفاده بیش از یک میلیون کاربر

نصب موفق این اپلیکیشن در گوشی‌های بیش از یک میلیون نفر در سراسر کشور و استقبال فراوان خانواده‌ها از محتواهای آموزشی و شرکت در مسابقات خانوادگی نشان از تاثیر فراوان این اپلیکیشن در سلامت خانواده دارد.

در ارائه این اپلیکیشن که با همکاری چندین وزارت خانه و سازمان مانند ستاد فرهنگسازی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش و دیگر سازمان‌های دولتی و خصوصی فعالیت می‌کند، رفع کلیه نیازهای علمی ، آموزشی، اطلاع رسانی، سرگرمی مخاطبان مورد نظر بوده و تاکنون بسیاری از این اهداف محقق شده و نقش بسیار اثر گذاری در مقابله با بیماری کرونا داشته است.

فعالیتی که تا آخرین روزهای مقابله با کرونا در کشور ادامه خواهد یافت.

علاقمندان می‌توانند برای دریافت نسخه اندروید یا ios این برنامه به سایت www.coronaapp.ir یا کافه بازار مراجعه کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  • برچسب ها:

ارسال نظر