شبکه شتابدهی

سیوان اساسا به عنوان یک استارتاپ استودیو به صورت مستقیم بر روی ایده های خام سرمایه گذاری نمی کند و برای این منظور با مدل هم سرمایه گذاری، خرید سهام، راه اندازی و مشارکت با شتابدهنده های تخصصی ایده ها را جذب و از طریق این شتابدهنده ها بر روی آنها سرمایه گذاری می نماید. ایده های موفقی که توانسته باشند از یک دوره شتابدهی را طی نموده و به یک کسب و کار مقیاس پذیر تبدیل شده باشند، توسط سیوان جذب و برای توسعه و گسترش فعالیت ها بر روی آنها سرمایه گذاری می شود. شبکه شتابدهی سیوان در حال حاضر از ۳ شتابدهنده با موضوعات تخصصی که در ادامه معرفی می شود، تشکیل شده است.

آیتونا یکی دیگر از شتابدهنده های تخصصی می باشد که سیوان بر روی آن هم سرمایه گذاری کرده و قصد دارد تا در حوزه فرهنگی و اجتماعی خلاهای موجود را شناسایی و راهکار مناسب مقابله با آن را ارائه نماید. شتابدهنده آیتونا در حوزه فرهنگ و اجتماع راه اندازی شتابدهنده تخصصی مبارزه با مواد مخدر با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، راه اندازی شتابدهنده تخصصی ورزش، راه اندازی شتابدهنده تخصصی فناوری های شهر هوشمند و چند شتابدهنده دیگر را در دستور کار خود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت آیتونا مراجعه فرمایید. 

با شروع نوسانات نرخ ارز در سالهای اخیر شتابدهنده صادراتی محتوای دیجیتال PDE نیز فعالیت های خود را در راستای شناسایی فرصت های صادراتی در صنایع خلاق و محتواهای موجود در کشور در قالب اپلیکیشن های موبایل و ویدئو اغاز نمود. این شتابدهنده تا کنون توانسته است از همین طریق ارزآوری قابل توجهی را برای کشور داشته باشد. این شتابدهنده همچنین فرصت های موجود در بازار اروپا و امریکا را در صنعت فناوری شناسایی و به فناوران داخلی معرفی می نماید. پرشین دیجیتال اکسپورت با داشتن زیر ساخت های حقوقی در کشورهای دیگر به راحتی امکان صادرات و نقل و انتقال ارز به داخل کشور را نیز دارد. این شتابدهنده با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی فعالیت می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت PDE مراجعه کنید. 

این شتابدهنده که در سال ۹۹ مشترکا بین سیوان و دانشگاه آزاد ایجاد و فعالیت خود را آغاز نموده است چند هدف اصلی را دنبال می نماید. اولین ماموریت این شتابدهنده ایجاد ۳۱ شتابدهنده استانی در استان های کشور می باشد. این امر به توسعه صنایع منطقه ای در کشور کمک به سزایی خواهد نمود. امر دیگری که در شمسا دنبال می شود راه اندازی مراکز نوآوری و همچنین فرهنگ سازی فناوری در ساختار دانشگاه آزاد می باشد. این شتابدهنده با یک تفاهم ۴ جانبه در ۱۳ اردیبهشت ماه سال ۹۹ همزمان با افتتاح برج فناوری دکتر قریب بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه آزاد، پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد و شتابدهنده دانش بنیان سیوان ایجاد گردید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت شمسا مراجعه فرمایید.