شبکه شتابدهی

سیوان به عنوان یک استارتاپ‌استودیو به صورت مستقیم بر روی ایده‌های خام سرمایه‌گذاری نمی‌کند. بلکه با مدل هم‌سرمایه‌گذاری، خرید سهام، راه‌اندازی و مشارکت با شتاب‌دهنده‌های تخصصی، ایده‌ها را جذب و از طریق این شتاب‌دهنده‌ها بر روی آنها سرمایه‌گذاری می‌نماید. ایده‌های موفقی که توانسته باشند یک دوره شتابدهی را طی نموده و به یک کسب‌و‌کار مقیاس‌پذیر تبدیل شده باشند، توسط سیوان جذب و برای توسعه و گسترش فعالیت‌ها بر روی آنها سرمایه‌گذاری می‌شود. شبکه شتابدهی سیوان در حال حاضر از سه شتاب‌دهنده با موضوعات تخصصی تشکیل شده است

آی‌تونا یکی دیگر از شتاب‌دهنده‌های تخصصی است که سیوان در حوزه فرهنگی و اجتماعی بر روی آن هم‌سرمایه‌گذاری کرده است. شناسایی خلأهای موجود در این حوزه و ارائه راهکارهای مناسب مقابله با آن، از اهداف بنیادین سیوان است. راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های تخصصی مبارزه با مواد مخدر، ورزش، فناوری‌های شهر هوشمند و چند شتاب‌دهنده دیگر در دستور کار سیوان قرار دارد.

با شروع نوسانات نرخ ارز در سالهای اخیر، «شتاب‌دهنده صادراتی محتوای دیجیتال PDE» فعالیت های خود را در راستای شناسایی فرصت‌های صادراتی در صنایع خلاق و جستجوی محتواهای موجود در اپلیکیشن های موبایل و بستر وب آغاز کرد. از همین طریق توانست فرصت‌های موجود در بازار اروپا و امریکا را شناسایی و به فناوران داخلی معرفی نماید و ارزآوری قابل توجهی برای کشور داشته باشد.

«پرشین دیجیتال اکسپورت» با داشتن زیر‌ساخت‌های حقوقی در کشورهای دیگر به راحتی امکان صادرات و نقل و انتقال ارز به داخل کشور را دارد. این شتاب‌دهنده با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی فعالیت می‌کند. با شروع نوسانات نرخ ارز در سالهای اخیر شتابدهنده صادراتی محتوای دیجیتال PDE نیز فعالیت های خود را در راستای شناسایی فرصت های صادراتی در صنایع خلاق و محتواهای موجود در کشور در قالب اپلیکیشن های موبایل و ویدئو اغاز نمود. این شتابدهنده تا کنون توانسته است از همین طریق ارزآوری قابل توجهی را برای کشور داشته باشد.

PDE همچنین فرصت های موجود در بازار اروپا و امریکا را در صنعت فناوری شناسایی و به فناوران داخلی معرفی می نماید. پرشین دیجیتال اکسپورت با داشتن زیر ساخت های حقوقی در کشورهای دیگر به راحتی امکان صادرات و نقل و انتقال ارز به داخل کشور را نیز دارد. این شتابدهنده با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی فعالیت می نماید.

هم‌زمان با افتتاح برج فناوری دکتر قریب، شتاب‌دهنده شمسا با یک تفاهم چهارجانبه در ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۹،  بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه آزاد، پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد و شتاب‌دهنده دانش‌بنیان سیوان ایجاد گردید. اولین مأموریت این شتاب‌دهنده ایجاد ۳۱ شتاب‌دهنده استانی در استان‌های کشور است که به توسعه صنایع منطقه‌ای در کشور کمک به‌سزایی خواهد کرد. راه‌اندازی مراکز نوآوری و همچنین فرهنگ‌سازی فناوری در ساختار دانشگاه آزاد از دیگر اهداف این شتاب‌دهنده است.