۱۰ ایده برای راه اندازی کسب و کار شما

 

اگر دغدغه ی مالی نداشتید، چه کارهایی انجام می دادید؟چه ایده برای راه اندازی کسب و کار شما مناسب بود؟ شاید برای شما پاسخ به این سوال دشوار و یا حتی زمانبر باشد. نگران نباشید. اکثرمان اینگونه هستیم. در واقع ما با خودمان روراست نیستیم و زیاد به کسب و کاری که می تواند مورد علاقه مان باشد و بخواهیم که عمر و انرژی مان را صرف آن کنیم اهمیت نمی دهیم. اما خوب است بدانید، افرادی که موفق به یافتن ایده برای راه اندازی کسب و کار مناسب شدند، فرآیند سخت و زمانبری را گذراندند و تسلیم نشدند.

 

۱۰ روشی که به شما در یافتن ایده کسب و کار کمک می کند

اگر می خواهید شما هم در این مسیر موفق شوید باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

۱به خودتان سخت نگیرید

به خودتان ایمان داشته باشید. برای ورود و موفقیت در این راه باید اضطراب، منفی نگری و خود کم بینی را هرچه زودتر کنار بگذارید. حتما دلیلی وجود دارد که به آرزوها و آنچه که علاقه دارید نمی رسید. آنقدر منفی نگری کرده اید که چارچوب های ذهنی تان در مسیر مخالف مسیر موفقیت شکل گرفته است.
اما ماهی را هروقت از آب بگیرید، تازه است. همین الان شروع کنید و برای این کار، حوصله خرج دهید.

۲به خودتان اطمینان داشته باشید

blond man hero angry expression

برخی از باورهایتان، سدی در برابر رسیدن به آرزوهایتان هستند، ادامه دهید و تسلیم نشوید. این را بپذیرید که برای موفق شدن، باید هزینه اش را نیز پرداخت و سختی هایش را تحمل کرد.

۳به خودتان فرصت دهید

برنامه روزانه ای برای خودآزمایی تنظیم کنید.

به زمان کودکی خود بیاندیشید. در چه چیزی مهارت داشتید؟

چه کاری را اکثر مواقع بدون اجبار انجام می دادید؟ در دوران مدرسه در چه زمینه ای فعالیت غیردرسی داشتید؟

۴مهارت های واقعی خود را بیابید

فقط به خاطر اینکه در تحلیل گزارش های آماری خوب هستید، نباید کل زندگی خود را وقف اینکار کنید. کمی بهتر فکر کنید. شما این مهارت را با تمرین زیاد و گذشت زمان در خود تقویت کرده اید. پس می توانید مهارت های دیگری را هم با تمرین، در خود پرورش بدهید.

۵روزنامه بخوانید

احساسات، رویاها و آرزوهایتان را یادداشت کنید. چیزهایی که از ذهنتان می گذرد را نیز یادداشت کنید. روزنامه را ورق بزنید و موضوعاتی که برای شما جذاب هست را یادداشت کنید. سعی کنید بین نوشته های خود ارتباط برقرار کنید. این کار باعث می شود ذهن شما به صورت خودکار به دنبال ایده کسب و کار مناسب باشد. شاید کمی در ابتدای کار برایتان مبهم باشد اما به مرور زمان، برایتان روشن و شفاف خواهد شد.

۶به چیزهای درهم ریخته معنا بدهید

مرورگر خود را باز کنید و کلماتی که به ذهنتان می آید را جستجو کنید. تصاویری از وب سایت ها که برایتان جالب است را ذخیره و یا پرینت کنید. وقتی که تعداد تصاویر به ۲۰ رسید کم کم پروژه شما شروع می شود. سعی کنید بین تصاویر ارتباط برقرار کنید. آیا این تصاویر برای شما معنی دار هستند؟

۷از تخیلتان به نفع خود استفاده کنید

یک روز عالی را تصور کنید.
در آن روز چه ساعتی از خواب بیدار می شوید؟ برای صبحانه چه می خورید؟ با چه کسی هم صحبت می شوید؟
چه ساعتی به سرکار می روید؟ کار شما چیست؟ بعد از ظهر خود را چطور می گذرانید؟ یک دقیقه قبل خواب به چه فکر می کنید؟ حاضرید از امروز چه کارهایی انجام دهید تا ۳ سال دیگر آن روز عالی را تجربه کنید؟ ایده برای راه اندازی کسب و کار را در ذهن خود دارید؟

۸برنامه ریزی کنید

هدفتان را انتخاب کنید و زمان های خالی خود را مشخص کنید. برای خودتان ددلاین تعیین کنید. جزئیات برنامه خود را دقیق و گام به گام مشخص کنید. البته اگر در کسب و کار دیگری مشغول به کارهستید، کار فعلی خود را ترک نکنید. شما به یک راه درآمدی هر چند کوچک برای تامین نیازهای اولیه زندگی و تحقیقات جدید خود نیاز دارید. سعی کنید ایده کسب و کار خود را در ابتدا به صورت موازی با آن پیش ببرید.

۹یک هم تیمی پیدا کنید

در رویدادهای استارت آپی و یا گروه های اجتماعی، ایده ها و اهداف خود را مطرح کنید. به دنبال هم تیمی باشید. خیلی مهم است که هم تیمی شما هدفی مشابه شما داشته باشد. دراین صورت، شما را بهتر درک خواهد کرد. حتی می توانید استارت آپی را از نو شروع کنید و نیروی کار جذب کنید.

۱۰تسلیم نشوید

کارآفرینی گل و بلبل نیست. سخت و زمانبر است. ممکن است تا یک سال اول درآمدی کسب نکنید. (احتمال این مورد بالاست)
اما اگر بدانید که می خواهید چه کاری بکنید و هدف داشته باشید و تسلیم نشوید، ایده کسب و کار خود را هرچه سریعتر اجرایی کنید و بدانید که احتمال موفقیتتان بالاست. برخی از کارآفرینان در یکسال اول کار، تسلیم می شوند و به آرزوها ، اهداف و کسب و کارشان پشت می کنند .

در نهایت…
زندگی پر از فرصت است. یکی از فرصت ها را انتخاب کنید و تقدیرتان را رقم بزنید.
دو اتفاق ممکن است رخ دهد: یا موفق می شوید یا شکست می خورید.
اگر موفق شوید که من هم به شما تبریک می گویم. اگر هم شکست بخورید، من باز هم به شما تبریک می گویم. چون تلاش خود را در رسیدن به هدفتان انجام دادید و تسلیم نشدید و تجربه ای ارزشمند به دست آوردید و ایده برای راه اندازی کسب و کار را همیشه در ذهن دارید.

 

ارسال نظر