حمایت از استارتاپ ها

استارتاپ‌ها پس از ورود به سیوان می‌توانند با راهنمایی و هدایت منتورها از خدمات و امکانات موجود استفاده نمایند. در طی سالها تجربه شتابدهی و بررسی مشکلات و معضلاتی که استارتاپ‌ها با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند، به لیستی ضروری از خدمات برای ارائه به استارتاپ‌ها رسیده‌ایم. معرفی کوتاهی از این خدمات در ادامه آمده است:

 • مکان استقرار

سیوان در راستای کمک به کاهش هزینه‌های استارتاپ‌ها، برای استقرار آنها تمهیداتی اندیشیده است. استقرار در سیوان، علاوه بر هم‌افزایی بین استارتاپ‌ها، خدمت‌رسانی به آنها را تسهیل می‌ّکند.

 • تکنولوژی و دانش فنی

برای شروع کسب‌وکار دیجیتال، داشتن پلتفرم دیجیتال ضروری‌ترین عنصر محسوب می‌شود. سیوان پلتفرم مورد نیاز را در کوتاهترین زمان ممکن در اختیار افراد قرار می‌دهد تا مرحله تست بازار را با سرعت طی کنند.

 • خدمات مالی وحسابداری

اهمیت حسابداری و تنظیم صورت‌های مالی صحیح برای استارتاپ‌ها به ویژه در زمان جذب سرمایه‌گذار بسیار ضروری است. خدمات حسابداری در سیوان به صورت متمرکز به استارتاپ‌ها عرضه می‌شود.

 • تامین مالی

تأمین مالی به‌موقع از مشکلاتی است که گریبانگیر کسب‌وکارهای بسیاری می‌شود. سیوان با استفاده از سازوکارهای خود در مواقع نیاز استارتاپ‌ها، منابع مالی مورد نیاز را تأمین و در اختیار آنها قرار می‌دهد.

 • خدمات حقوقی

وجود راهنمایان حقوقی، مشکلات قراردادی و قانونی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. سیوان علاوه بر ارائه مشاوره‌های حقوقی، زیرساخت‌های قانونی کسب‌وکار مانند ثبت شرکت و اخذ مجوزهای ضروری را نیز در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهد.

 • تبلیغات و برندسازی

ایجاد هویت بصری، آگاهی از برند و مدیریت تبلیغات از دیگر خدماتی است که سیوان به رایگان برای استارتاپ‌ها انجام می‌دهد. برگزاری رونمایی، روابط عمومی مجازی و تبلیغات کمک شایانی برای استارتاپ‌ها در زمان شناخته شدن و ورود به بازار است. سیوان در این زمینه مؤثر و سریع عمل می‌کند.

 • مشاوره اقتصادی

ارائه مشاوره‌های اقتصادی کسب‌وکار، تهیه بیزنس‌ پلن، بیزنس مدل و طرح‌های توجیهی و امکان‌سنجی از دیگر خدمات سیوان است. بسیاری از استارتاپ‌ها برای شناخت بهتر بازار و حرکت در مسیر صحیح به این خدمات احتیاج دارند.

 • مدیریت استارتاپ

سیوان برای آنکه بتواند به صورت اثربخش به روند فعالیت استارتاپ‌ها نظارت داشته باشد، در هیئت مدیره آنها حضور پیدا می‌کند. بسیاری از استارتاپ‌ها در ابتدای فعالیت خود با آنکه بازار خوبی برای آنها موجود بوده است، با کم‌تجربگی و تصمیمات اشتباه به شکست‌های سنگینی تبدیل می‌شوند. سیوان با کمک‌های مدیریتی سعی می‌کند تا هزینه‌های شکست را در این استارتاپ‌ها پایین بیاورد.

 • آموزش

حضور در سیوان همواره با آموزش همراه است، سیوان از طریق رویدادهای عمومی و یا آموزش‌های اختصاصی و کمک از بزرگان هر حوزه، آموزش‌های لازم را در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهد.

 • ارتباطات و شبکه سازی

ایجاد رابطه با سازمان‌ها و ارگان‌ها و بسیاری از کسب‌وکارها برای استارتاپ‌ها امری سخت و مشکل به نظر می‌رسد. اما سیوان به پشتوانه فعالیت‌های گسترده خود به راحتی می‌تواند این ارتباطات را ایجاد و استارتاپ‌ها را به مراکز مورد نظر معرفی نماید. سیوان دنیایی از ارتباطات سازمانی و فردی بی‌نظیر است که هر استارتاپ بنا به حوزه فعالیت خود می‌تواند از آن استفاده نماید.

 • بازاریابی، بازارسازی و فروش

سیوان از راه های متعددی می‌تواند به بازاریابی استارتاپ‌ها کمک کند. بازاریابی سازمانی و کلان، جذب و آموزش نیروهای فروش و یا در اختیار قرار دادن مقطعی تیم فروش، از خدمات سیوان برای یافتن بازار مناسب برای استارتاپ‌هاست.

 • جذب سرمایه گذار

موفقیت یک استارتاپ زمانی است که علاوه بر کاربران، بازار سرمایه نیز پذیرای ایده و محصول استارتاپ باشند. سیوان برای جذب سرمایه‌گذار برای استارتاپ‌ها از روش‌های متنوعی مانند رویدادهای خصوصی و عمومی دمو دی و یا مذاکرات B2B با صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران خطرپذیر استفاده می‌نماید.

 • بین المللی سازی

رویکرد جهانی و ارائه راهکارهای درآمد ارزی و صادرات خدمات به خارج از ایران باعث ایجاد جریان‌های مالی پایدار ارزی برای کسب‌وکار می‌شود و سیوان بر آن تأکید ویژه دارد.

 • منابع انسانی

جذب و آموزش نیروهای مورد نیاز استارتاپ‌ها و ایجاد انگیزش و مهارت برای آنها به ویژه در سالهای ابتدایی شروع فعالیت، از مهم‌ترین خدمات سیوان به استارتاپ‌هاست که می‌تواند زمینه‌ساز تسریع رشد و پیشرفت استارتاپ‌ها باشد.

اگر شما هم یک استارتاپ هستید که شتاب‌دهنده دانش‌بنیان سیوان می‌تواند برای رشد و توسعه به شما کمک کند، همین حالا برای ارزیابی ثبت نام کنید.