فراگیر شدن گفتمان اقتصاد دانش بنیان در کشور با محوریت استان یزد

استاندار یزد گفت: گفتمان اقتصاد دانش بنیان در کشور با محوریت استان یزد فراگیر شده است به طوری که در سراسر کشور یزد را با اقتصاد دانش بنیان می‌شناسند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد در نشست پنجاه و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان یزد، به انتخاب اعضای جدید شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه نمایندگان بخش خصوصی و تعاونی‌ها از نزدیک با مسائل و مشکلات بخش تولید و صنعت درگیر هستند و درک واقع بینانه‌ای نسبت موضوعات مبتلا به این بخش دارند، لذا بهره مندی از نظرات و دیدگاه‌های این افراد می‌تواند کمک شایانی به جمع بندی مباحث شورای گفتگو و پیشبرد اهداف استان در این بخش داشته باشد.

او توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان و معرفی یزد به عنوان پایلوت اقتصاد دانش بنیان کشور را از اولویت‌های استان دانست و اظهارداشت: در این راستا با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای با رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی برگزار شد و ضمن ارائه اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در این حوزه، تصمیمات بسیار خوبی اتخاذ شد.

استانداریزد با اشاره به فراگیر شدن گفتمان اقتصاد دانش بنیان در کشور با محوریت استان یزد، تصریح کرد: در سراسر کشور به نوعی استان یزد را با اقتصاد دانش بنیان می‌شناسند و این موضوع، فرصت بسیار خوبی برای حرکت منسجم‌تر استان در این مسیر، استفاده از ظرفیت نامگذاری سال جدید به نام “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی” با محوریت اقتصاد دانش بنیان در استان و انجام کار‌های بزرگ در این حوزه است.

طالبی با تاکید بر رفع موانع پیش روی فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و جریان اقتصاد دانش بنیان استان، عنوان کرد: به منظور ایجاد انگیزه بیشتر در مجموعه‌های دانش بنیان و حرکت بهتر آن‌ها در مسیر توسعه‌ای خود، دغدغه‌ها و موضوعات مرتبط با این شرکت‌ها باید در دستور کار شورای گفتگوی استان و سایر ظرفیت‌های قانونی در اختیار ما از جمله ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گرفته و پیگیری‌های لازم انجام شود.

او در بخش دیگری از سخنانش بر تعامل و هماهنگی هرچه بیشتر بین دستگاه‌های مرتبط استان برای حل مسائل این حوزه تاکید و خاطرنشان کرد: هر جایی که برای پیشبرد برنامه‌های توسعه اقتصاد دانش بنیان استان و حل مشکلات شرکت‌های این حوزه، به هماهنگی‌های کشوری نیاز بود، موضوعات با جدیت دنبال می‌شوند تا به نوعی بتوانیم در این عرصه پیشگام باشیم.

استاندار یزد ادامه داد: به منظور تقویت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در فرایند تصمیم گیری‌های مرتبط در استان، لازم است زمینه عضویت نمایندگان شرکت‌های دانش بنیان در کارگروه‌ها و ستاد‌های مختلف از جمله ستاد اقتصاد مقاومتی فراهم شود.

طالبی در انتها خاطرنشان کرد: امیدواریم با هماهنگی و فعالیت پویا و جدی دستگاه‌های مرتبط با بخش دانش‌بنیان، به ویژه پارک علم و فناوری، دانشگاه‌های استان و سایر دستگاه‌هایی که به نوعی تسهیل گر فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان هستند، بتوانیم کارنامه بسیار خوبی از توجه به حوزه دانش‌بنیان را در سال جاری ارائه دهیم.

ارسال نظر