فعالیت استارت‌آپ‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر، توسعه می یابد.

فعالیت استارت‌آپ‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر، توسعه می یابد.

 

فعالان‌ اکوسیستم نوآوری همچنین استارت‌آپ‌ها می‌توانند ستاد مبارزه با مواد مخدر را با سرعت بیشتر به هدف‌های تعیین شده نزدیک کنند.

دکتر امیر حسین یاوری، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این مطلب گفت: امروزه براي موفقيت در اجرای روش‌های پیشگیری از اعتیاد، استفاده از شبکه‌های اجتماعی و در کل فضای مجازی امری ضروری است و استارت‌آپ‌ها می‌توانند به سرعت ما را به هدف‌های تعیین شده نزدیک کنند و در این مسیر راهگشا باشند.
معاون دبیرکل ستاد افزود: «مبارزه جدی با شبکه های توزیع مواد مخدر»، «ساماندهی معتادان متجاهر»، «درمان و تولید داروهای جدید»، «آموزش مباحث پیشگیری از اعتیاد از سنین کودکی تا میان‌سالی، و از مهدهای کودک تا محیط‌های کار» و «تقویت مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد فعال مبارزه با موادمخدر» از جمله موضوعاتی هستند که می‌توان با همکاری و همفکری مراکز فنآوری و نوآوری همچنین شتاب دهنده ها مورد بررسی قرار گیرد.
دکتر یاوری گفت: برای رسیدن به همین اهداف و جذب استارتاپ های دیجیتال در حوزه مبارزه با مواد مخدر، فراخوان استارتاپ های دیجیتال در مبارزه با مواد مخدر در موضوعاتی مانند مقابله شامل پایش مرزها، تجهیزات تشخیصی یا موضوعات مشابه همچنین پیشگیری از مصرف مانند ایده های نوین در حوزه فرهنگ سازی در سنین مختلف همچنین ایده های دیجیتال برای بهبودی افراد آسیب دیده یا دیگر عناوین مشابه اعلام شده است.
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت : طرح های برتر پس از داوری توسط کارشناسان ستاد مبارزه با مواد مخدر و متخصصان حوزه دیجیتال از خدمات حمایتی شتابدهنده تخصصی یاریگران در محورهای فنی، مالی، حقوقی، رسانه ای برخوردار می شوند.
براساس این گزارش علاقمندان به شرکت در این فراخوان می توانند از تاریخ ۱۷ خرداد ایده های خود از طریق سایت https://yarigaranezendegi.ir ارسال کنند.

 

  • برچسب ها:

ارسال نظر